رویه‌ های بازگرداندن کالا

رویه‌های بازگرداندن کالا:

آپادینا از طریق قوانین و مقرراتی که برای فروشندگان قرارداده، سعی می‌کند تمامی سفارش‌ها مطابق خواست مشتری ارسال گردد. به منظور آسودگی خاطر مشتری از خریدی مطمئن، آپادینا برای کلیه محصولات خود، هفت روز ضمانت بازگشت کالا، در صورت تحقق یکی از شرایط ذیل در نظرگرفته‌است.

 

  • انصراف مشتری از خرید

ممکن است مشتری به هر دلیل از خرید خود صرف نظر نماید؛ بسته به این که انصراف مشتری در چه زمانی به تیم پشتیبانی اعلام شود، رویه‌های متفاوتی پیدا می‌کند:

1- قبل از ارسال از مرکز توزیع

در این حالت مشتری می‌تواند بدون هیچگونه قید و شرطی انصراف خود را از خرید محصول اعلام کند. به این منظور، مشتری باید درخواست خود را در سایت ثبت نماید. در صورتی که مشتری به هر دلیلی نتواند درخواست لغو سفارش را ثبت نماید، می‌تواند با گروه پشتیبانی سایت تماس گرفته و از آن طریق انصراف خود را اعلام نماید.

2- پس از ارسال از مرکز توزیع و پیش از تحویل به مشتری

در این حالت، مشتری ابتدا باید درخواست خود را از طریق صفحه “تماس با ما” به گروه پشتیبانی سایت اعلام کند، سپس کالا را تحویل بگیرد و بدون باز نمودن، پارگی، مخدوش شدن، نصب برچسب یا هرنوع تغییری بر روی بسته‌بندی داخلی یا بیرونی، بسته دریافت شده را عیناً به وسیله پست پیشتاز بازگرداند. در این حالت هزینه‌های ارسال برعهده مشتری خواهدبود.

3- پس از تحویل به مشتری

وقتی مشتری از خرید کالایی منصرف می‌شود، سایت دوباره آن را در معرض فروش قرارمی‌دهد؛ بنابراین انصراف از خرید در شرایطی مورد پذیرش قرارمی‌گیرد که بسته‌بندی‌های محصول – هم بسته‌بندی داخلی و هم بسته‌بندی خارجی – باز نشده‌باشد. همچنین بسته‌بندی نباید پارگی یا خط‌خوردگی داشته‌باشد و هیچ برچسب اضافی هم روی آن الصاق نگردد. بنابراین در صورتی که کالا یا بسته‌بندی آن، باز یا مخدوش شده‌ یا به هر نحو دچار تغییر شده‌باشد، امکان انصراف از خرید وجود نخواهدداشت؛ چون امکان فروش مجدد آن کالا از بین می‌رود. لازم به ذکر است انصراف از خرید با رعایت شروط مذکور، تنها تا 7 روز پس از تحویل گرفتن کالا توسط مشتری قابل پذیرش است.

مشتری باید انصراف خود از سفارش را از طریق صفحه “تماس‌ با ما” به گروه پشتیبانی سایت اطلاع داده و با هماهنگی آن‌ها، بسته‌بندی سالم کالا را به وسیله پست پیشتاز به نشانی انبار فروشگاه ارسال نماید. هزینه‌های ارسال در این حالت برعهده مشتری خواهدبود.

 

  • وجود آسیب فیزیکی یا ظاهری در کالا

در صورتی که آسیب‌دیدگی در ظاهر بسته‌بندی کالا معلوم باشد، مشتری نباید بسته‌بندی آن را باز کند؛ اما اگر از ظاهر بسته‌بندی قابل تشخیص نباشد، به طور کلی در هر مرحله‌ای که آسیب معلوم بود، نباید کالا یا بسته‌بندی آن به میزان بیشتری باز شده یا استفاده شود.

در این شرایط، مشتری حداکثر ظرف 24 ساعت پس از تحویل کالا، باید از محل آسیب‌دیده عکس بگیرد و آن را در پنل کاربری خود در سایت بارگذاری کرده و با گروه پشتیبانی هم از طریق صفحه “تماس با ما” ارتباط گرفته و آسیب‌دیدگی کالا را اطلاع دهد. سپس مشتری با هماهنگی گروه پشتیبانی سایت، کالا را در بسته‌بندی خود قرارداده و حداکثر ظرف هفت روز از زمان تحویل گرفتن، با پست پیشتاز به نشانی انبار فروشگاه ارسال نماید. در صورتی که آسیب‌دیدگی کالا به تأیید گروه کارشناسان فروشگاه برسد، هزینه‌های ارسال برعهده فروشگاه بوده و به همراه قیمت اصلی کالا که مشتری هنگام ثبت سفارش پرداخت‌کرده، به او بازگردانده می‌شود.

لازم به ذکر است در صورتی که ارسال کالا برای عودت به روشی غیر از پست پیشتاز صورت گیرد، هزینه ارسال و تبعات آن برعهده مشتری خواهدبود.

دقت نمایید عدم رعایت بازه زمانی “24 ساعت” برای اطلاع به گروه پشتیبانی و “هفت روز” برای ارسال، باعث از بین رفتن حق استرداد کالا از طرف مشتری می‌شود.

 

  • مغایرت کالا با مشخصات مندرج در سایت

از آنجایی که در بسیاری از مواقع شکل ظاهری کالاها توسط شرکت‌های تولیدکننده، تغییرات کوچکی پیدا می‌کنند، عکس‌های محصولات که برای شناخت بهتر مشتری در سایت قرار می‌گیرند، ملاک مغایرت نخواهدبود؛ بلکه ملاک، مشخصات فنی و توضیحات محصول است. در مواردی که وجود مغایرت پیش از بازکردن بسته‌بندیِ محصول قابل تشخیص باشد، مشتری نباید آن را باز کند؛ اما اگر وجود مغایرت تنها پس از بازکردن بسته‌بندی قابل تشخیص باشد، نباید کالا مورد استفاده قرارگیرد. در صورت عدم رعایت این موارد، امکان بازگرداندن کالا وجود نخواهدداشت. مشتری پس از مشاهده مغایرت، حداکثر تا 24 ساعت پس از تحویل، باید آن را به اطلاع گروه پشتیبانی برساند و با هماهنگی ایشان کالا را حداکثر ظرف هفت روز به نشانی انبار فروشگاه مرجوع کند.

دقت نمایید عدم رعایت بازه زمانی “24 ساعت” برای اطلاع به گروه پشتیبانی و “هفت روز” برای ارسال، باعث از بین رفتن حق استرداد کالا از طرف مشتری می‌شود.

 

  • وجود اشکال فنی

در صورتی که کالا اشکال فنی داشته‌باشد، مثل یک کالای برقی که خراب باشد، مشتری باید ظرف 24 ساعت موضوع را به اطلاع گروه پشتیبانی برساند و با هماهنگی آن‌ها کالا را حداکثر ظرف هفت روز با پست سفارشی به نشانی انبار فروشگاه مرجوع نماید. لازم به ذکر است جعبه و بسته‌بندی محصول به هیچ وجه نباید دور انداخته شود و کالا باید در همان بسته‌بندی عودت داده‌شود. همچنین بسته‌بندی نباید خراب یا مخدوش شده و یا روی آن چیزی نوشته یا الصاق شود. اشکالاتی که در اثر استفاده نادرست یا نامتعارف مصرف‌کننده در کالا ایجاد شده‌باشد، مشمول ضمانت بازگشت کالا نخواهدبود. در این موارد تشخیص وجود اشکال فنی، برعهده گروه کارشناسان سایت می‌باشد. در صورت تأیید وجود اشکال فنی، هزینه‌های ارسال برعهده فروشگاه خواهدبود.

دقت نمایید عدم رعایت بازه زمانی “24 ساعت” برای اطلاع به گروه پشتیبانی و “هفت روز” برای ارسال، باعث از بین رفتن حق استرداد کالا از طرف مشتری می‌شود.

 

کالاهایی که به دلیل ماهیت خاصشان، از موارد فوق مستثنی هستند

1- کالاهایی که در توضیحات یا مشخصات فنی آن‌ها لزوم نصب توسط کارشناس یا نماینده مجاز ذکرشده (مانند یخچال، کولر و…)، حتماً باید توسط کارشناس یا نماینده مجاز نصب گردد. در صورت عدم رعایت این موضوع، امکان استفاده از گارانتی یا مرجوع نمودن به دلیل اشکال فنی از بین می‌رود.

2- در صورتی که گوشی موبایل توسط مشتری ریجستری شده‌باشد، امکان بازگرداندن آن به دلیل “انصراف مشتری از خرید” وجود نخواهد داشت.

3- محصولاتی مانند اقلام بهداشتی، لباس‌های زیر، خوراکی‌ها و… که حساسیت‌های بهداشتی دارند، در صورت باز شدن بسته‌بندی یا پلمپ آن، امکان مرجوع نمودن ندارند.

نیاز به مشاوره دارید؟ ما در خدمت شما هستیم...
×
پشتیبانی (واتس اپ) Whatsapp chat
پشتیبانی (واتس اپ) Whatsapp chat
1 +
فروشگاه اینترنتی آپادینا
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0
سبد خرید